вторник, 14 марта 2017 г.

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ

Центр дитячо-юнацької творчості
ім.Є.М. Руднєвої
відділу освіти виконавчого комітету
Бердянської міської ради











Конспект
відкритого атестаційного заняття 



гурток «Технічний дизайн»
початковий рівень,  перший рік навчання
ІІ - група






Керівник гуртка: Гонтар Г.В.





м.Бердянськ
26.02.2017 р. 






Заняття №     (2 год.)
Дата, місце, час проведення:   26.02.2017рік,  ЦДЮТ,  кабінет №  25, (9.00).
Тема.    Конструювання  моделей об’ємних  форм. Дизайнерське оформлення    «Веселих будиночків».

Мета:                                                                            
Навчальна -  поглиблення знань з технічної творчості;
вдосконалення вмінь та навичок виготовлення простіших технічних моделей, за допомогою різних технологій;
Розвиваюча -  Розвивати вміння естетично оформляти роботи. Поглибити знання вихованців про  професії «технічний дизайн».
Виховна Виховувати у гуртківців  бажання творчо мислити, та  ідею реалізовувати у житті.

Завдання:
 Оформлення будиночка.
- Розвивати образне мислення, графічні навички та вміння , дрібну моторику рук.
- Виховання старанності та творчого ставлення до завдання.

Методи:
Словесні (бесіда, розповідь, інструктаж тощо)
Наочні (демонстрація моделей);
Практичні (практична робота).

Тип заняття: Комбінований. (Формування й застосування практичних вмінь та навичок).

Форма заняття:  Групове з індивідуальним підходом.

 Очікуванні результати:  Виготовлення  моделей та створення проекту вулиці «Веселих будиночків».

Матеріали та інструменти:
-         Зразки готових виробів(будиночки);
-         наглядний матеріал;
-         шаблони;
-          прості олівці;
-         ножиці;
-         клей « ПВА», «Дракон»;
-         пензлики;
-         картон, папір;
-         фарби (акварель, гуаш, акрил, водоемульсионка);
-         фломастери, ручки.

Хід заняття

І.   Вступна частина:
Привітання.
Керівник гуртка:
- Добрий день діти. Сідайте!
-         Ви готові до уроку?
-         Якщо так, то покажіть мені, покладіть руки на стіл, випряміть спину. А тепер подивіться один на одного і посміхніться.
Вірш:
Слухайте, запам'ятайте
Ні хвилини не втрачайте.

1.1.         Мотивація навчальної діяльності:
Діти!  ми наближаємося до завершення нашої роботи і у вас повинні вийти прекрасні будиночки. Кращі роботи будуть приймати участі в різноманітних виставках.
  
     1.2.    Актуалізація опорних знань:
        1.  Види  геометричних фігур (плоскі, об’ємні).
        2.  Симетрія, асиметрія.
        3.  Етапи розробки конструювання моделі « Веселі будиночки».


ІІ. Основна частина:

1.      Насамперед, що таке Дизайн і хто такий дизайнер?

Дизайн
- від англійського «design» - проект, план, малюнок
- термін, що позначає різновид художньо-проектної діяльності, що охоплює створення предметного середовища (будівель, інтер'єрів, екстер'єрів, машин, речей) і заснованої на принципах поєднання зручності, економічності і краси.
Поняття застосовне до будь-якого виду людської діяльності. Саме тому ця професія існує в такому розмаїтті видів.

     І так дизайн - це план або креслення, створений для демонстрації зовнішнього вигляду і функціонування або принципу роботи об'єкта до його виробництва.
   У  широкому сенсі слова дизайнер — це фахівець, який займається художньо-технічною діяльністю в рамках будь-якої з галузей дизайну. 

             Можливі спеціалізації сучасного дизайнера:

- Веб-дизайн — вид графічного дизайну, спрямований на розробку і оформлення об'єктів інформаційного середовища Інтернету.
- Дизайнер рекламної продукції - багатофункціональний спеціаліст оформлювач, в посадові обов'язки якого входить розробка візуальної друкованій та електронній (інтернет-банери) рекламної продукції на різних рекламних...
- Архітектор - кваліфікований фахівець, який на професійній основі здійснює архітектурне проектування (організацію архітектурного середовища), включаючи проектування будівель...
- Проектувальник, інженер, який займається розробкою схем і точних планів конструкцій. Особливості професії Такі інженери працюють в різних областях.
- Фіто дизайнер - фахівець з озеленення та прикрашання  інтер'єрів  за допомогою рослинних композицій (озеленення будинків та офісів, створення зимових садів);
- Ландшафтний дизайн — мистецтво, що знаходиться на стику трьох напрямків: з одного боку, архітектури, будівництва та проектування (інженерний аспект), з іншого боку, ботаніки та рослинництва (біологічний аспект)...
- Дизайнер інтер'єрів - благоустрій квартир і офісів, підвищення функціональності і якісного рівня інтер'єрів;
- Дизайнер одягу - спеціаліст легкої промисловості, розробляє ескізи нових моделей одягу, втілення актуальних тенденцій моди;
- фут-дизайнер - це людина, яка весь час працює з їжею, але без найменшої думки про готування, створення красивих зображень страв для різних меню і кулінарних книг;
- Ілюстратор - це художник, який створює малюнки до текстів у книгах,газетах, журналах та інших друкованих виданнях. Зображення повинно наповнюватися емоціями і змістом, яскраво передавати ідею...
- Дизайнер поліграфії (створення макетів, верстка).

       Дизайнер — одна з найбільш престижних і високооплачуваних професій на сьогоднішній день. Ще б пак, хто як не дизайнери роблять наше життя красивішим. А економити на красі мало кому хочеться.

     Цілі: закріпити отримані знання за видами дизайну, розвиток художньої уяви гуртківців, вміння працювати в колективі.

    Висновок. Таким чином, ми з вами познайомилися з одним із видів мистецтва - дизайном, з його різноманіттям і значенням у сучасному світі. Ви всі сьогодні були трохи дизайнерами 1 хв.


2.   Повторення правил  безпеки життєдіяльності:

 Керівник гуртка нагадує дітям:
-                спосіб намазування клею на великій площині, культуру праці з клеєм.  (Слідкувати, щоб клей не потрапив в рот, очі.);
-                правила безпеки  життєдіяльності під час користування ножицями.

3.   Практична робота. 

4.   Фізкультхвилинка.
"Раз" - підняти руки вгору,
"два" - нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
як торкаєтесь підлоги.
"Три, чотири" - прямо стати,
будемо знову починати. 

5.  Оголошується конкурс - на кращу назву свого індивідуального дизайнерського проекту, спираючись на вибраний сюжет.

6.    Продовження роботи по виготовленню веселих будиночків.
  Гуртківці зайняті своєю індивідуальною практичною роботою.
- пристрій дахів, вікон, віконниць, дверей, козирків входу, квітників;
- колірні поєднання композицій, дизайнерське оформлення фасадів будинків;
(не забуваючи про співвідношення масштабу будівлі);
-   розробка екстер'єру (сухі гілки, штучна зелень, малі форми і т. д.)


      Ознайомлюємося з  поняттями -  екстер'єру та інтер'єру:.
Інтер'єр — архітектурне і художнє оформлення внутрішнього простору будівлі, яке забезпечує людині естетичне сприйняття та сприятливі умови життєдіяльності...
Екстер'єр — художній чи архітектурний зовнішній вигляд,
оформлення будівлі, автомобіля, будову тіла тварин (коней, собак) і т. д., яке забезпечує людині сприятливе естетичне сприйняття.

ІІІ.  Заключна частина:
     1. Представлення робіт.
   Після виконання роботи  гуртківці  2 групи за бажанням представляють розроблені дизайнерські проекти - 4 хв.
    2.  Обговорювання робіт.
Керівник гуртка:
-    відбирає декілька дитячих робіт для колективного обговорення, залучає гуртківців до активного оцінювання їх якості.

3.   Підведення підсумків.
Що ми дізналися на уроці?
Сподобалась вам робота?
Керівник гуртка дає словесну оцінку роботам, вказує на недоліки і помилки.

ІV.  ВИСНОВОК:
      Яке гарне казкове місто ми побудували для маленьких жителів Чарівної країни, де усі різні будиночки, охайні та цікаві.
     Сьогодні проявили себе як хороші архітектори та дизайнери.
Діти ви такі, Молодці, !

V.   Прибирання робочих місць.




Комментариев нет:

Отправить комментарий